Az Olvasókör célja, hogy a műszaki felsőoktatásban tanuló Szakkollégiumi tagok megismerjék az alapvető filozófiai/esztétikai írásokat. A három hetente megrendezésre kerülő alkalmakon a résztvevők kutatókkal, az egyes témák szakértőivel beszélgethetnek a meghatározó művekről. A viták, beszélgetések által az építészettörténet új kontextusba kerülhet, létrejöhet egy interdiszciplináris tudás.
Tervbemutatás
Több éve rendszeresen biztosítunk alkalmakat a műteremben, ahol a Szakkollégium egy vagy több jelenlegi vagy alumni tagja bemutatja egy korábbi munkáját, vagy jelenlegi tervét. Az egyetemen kevés lehetőség van arra, hogy felsőbb és alsóbb évesek együttműködjenek, vagy megismerjék egymás munkáját, így a tervbemutatás egyfajta hiánypótlás is, miközben bevonja az alsóbb éves hallgatókat az önálló véleményalkotás, kritikai tervezésszemlélet folyamatába.
Power Distributor Competition - An alternative for the Decision
The news on the demolition of the Electric Power Distributor Station in the Castle district by Csaba Virág have surfaced once again, now without doubt, it seems. We could say goodbye to the building at the altar of the failed dialogue of the architectural profession, decision-makers, and public opinion, if this dialogue has ever even started.
Teherelosztó ötletpályázat - a Döntés alternatívája
A napokban újra, immár teljes biztonsággal jelent meg a hír, hogy mégis lebontják Virág Csaba várbeli Villamos Teherelosztó épületét. A házat akár az egymásnak cinikusan hátat fordító szakma, döntéshozás és közvélemény kudarcba fulladt párbeszédének az oltárán el is búcsúztathatnánk, ha a párbeszéd egyáltalán elkezdődött volna.
II. Magyar Nemzeti Összegyetemi Építészeti Ankét - Meghívó
NTP-SZKOLL pályázat kötelezően megvalósítandó programelem - Kritika kurzus
NTP-SZKOLL pályázat kötelezően megvalósítandó programelem - Tervbemutatás
TDK Díjasaink
Felvételi tábor 2017
A Szakkollégium idén felvételi táborát március 17-19-ig tartotta a Mogyoród mellett, erdei környezetben elhelyezkedő Teleki Pál Cserkészparkban. A felvételizőkkel a giccs fogalmáról beszélgettünk a hétvégén, mely során csapatokba dolgozva 4 videó készült el a témában.
Megkértünk minden résztvevőt, hozza el a táborba kedvenc giccsét. Első este beraktuk ezeket
a tárgyakat a kör közepére és mindenkinek lehetősége volt elmesélni mit jelent számára, miért tartja giccsnek a sajátját. Ezután egy oldott hangulatú vetélkedőjátékkal készültünk a résztvevőknek.
SZAKKOLLÉGIUMI ÁLLÁSFOGLALÁS A KÖZÉP-EURÓPAI EGYETEM MELLETT
[See English below]
Alul nevezett szakkollégiumok tagjai szolidaritásunkat fejezzük ki a felsőoktatási törvény tegnap benyújtott módosítási javaslata által érintett Közép-európai Egyetem (CEU) mellett. A szakkollégiumok a magyar felsőoktatás tehetséggondozás iránt elkötelezett, független és önszerveződő hallgatói intézményei. Alapértékeink között tartjuk számon a magas szintű akadémiai munka támogatását, a felsőoktatási intézmények autonómiáját és a demokratikus közéletben való pártpolitizálástól mentes szerepvállalást.
EGYÜTTMŰKÖDÉS A MÜPÁVAL
Média Építészeti Díj 2015
Bútorépítő Workshop 2015
Az idén 25 éves műegyetemi alkotóhét során ismét lehetőségünk adódott saját tankört indítani, amelynek keretein belül megvalósulhatott a bútorépítő workshop. Sikerét már a jelentkezés fázisa determinálta; 7, azaz hét (!) perc alatt betelt a tankör szakkollégistákkal és más építész hallgatókkal. Az első napon inspirációként a PlanBureau és az Architecture Uncomfortable Workshop előadásait hallgattuk meg, majd az AU Workshop segítségével elkezdődött a padok tervezése.
Építészet - kritika - írás - Országos bemutatósorozat
Elkészült az Építészet – kritika – írás beszélgetéssorozat interjúiból szerkesztett könyv, amely a sorozat beszélgetéseit tartalmazza szerkesztett formában Miklósvölgyi Zsolt, a könyv szerkesztőjének bevezető tanulmányával. Mivel a könyv a teljesség igénye nélkül ugyan, de hűen prezentálja a magyar építészeti írás és építészeti kritika rendszerváltás utáni időszakának történetét és eszmeiségét, így igyekszünk minél több egyetemi képzés hallgatói számára bemutatni és elérhetővé tenni.
easa015 részvételi pályázat
Az EASA (European Architecture Students’ Assembly) európai építészhallgatók intézménytől független legnagyobb közössége, amely 1981 óta minden évben más-más országban rendezi meg kéthetes, előadásokkal és műhelymunkákkal egybekötött nyári alkotótáborát, amin több mint 40 ország 500 építészhallgatója vesz részt. Az esemény idén 35. alkalommal július 31. - augusztus 16-ig Vallettában, Málta szigetén kerül megrendezésre.
PÓTJELENTKEZÉS!
Ha lemaradtál az első körről, akkor küldd el jelentkezésedet április 30. csütörtök este 8 óráig, hogy te lehess a 8. csapattag! A feladat változatlan, lejjebb olvashatod.
Bútorépítő workshop - alkotóhét
Új műterem felelős
tervbemutatás #1
Idén több szakkolégista is diplomázott így újra megérett az idő egy bemutató sorozatra. Hammer Ildikó szervezésében hétfő esténként gyűlünk a műteremben. Az idei első alkalmat november 10.-én ejtettük meg. Az estét Csóka Attila Róbert nyitotta, diplomamunkájának (Lakás-norma) az elhagyatott Hotel Olimpia funkcionális és szerkezeti rehabilitációs kísérletének bemutatásával. Hosszas, de egészséges és tanulságos adok-kapok után Smiló Dávid mesélt a Logifaces logikai játékról, egy ilyen projekt véghezvitelének sötét bugyrairól, az ötlettől a szállításra kész termékig.
TDK díjasaink
Diplomadíjasaink
Csóka Attila Róbertet Pro Progressio-díjjal, Gyárfás Noémit Hauszmann-díjjal tüntették ki kiemelkedő és innovatív diplomaterveikért!
Attila tervéről itt, Noémiéről pedig itt olvashattok többet!
Gratulálunk nekik!
Tisztújítás az Építész Szakkollégiumban
Felvételi tábor 2014
- 1 / 5
- ››